Učivo na týden 2.-6.11.2020

Dobrý den,

posílám informace k online výuce pro příští týden od 2. listopadu. Vytvořila jsem rozvrh, podle kterého se budeme spojovat přes Teams. Prosím všechny, aby se připojovali na schůzku přes tlačítko PŘIPOJIT SE na události nebo v kalendáři, toto okénko se Vám tam objeví teprve až zahájím schůzku já, tak vyčkejte a nespěchejte s připojováním, stačí 5 minut před plánovanou schůzkou. Jsem přesvědčená, že to všichni zvládneme a nebude žádný problém. Kdyby přeci jenom nastaly nějaké problémy, napište nebo zavolejte. Rozvrh jsme se snažili dát dohromady společně na prvním stupni, ale není v našich silách, aby se nikomu nic nepřekrývalo se sourozencem. Kdyby u někoho nastal tento problém, domluvíme se osobně.
Každý den se uvidíme online. Nelekněte se, v pondělí a čtvrtek je to v 8:00, v 9hod. už mají děti angličtinu. V úterý, čtvrtek a pátek se budeme spojovat od půl 9, doufám, že je to v té tabulce patrné. Každá hodina bude trvat 30-45 minut (podle toho jak se bude vše dařit), nastane 15 minut přestávka a poté další hodina. Na každou hodinu si děti připraví vždy učebnici, pracovní sešit a školní sešit do kterého budou psát. Plánuji, že v každé hodině probereme to nejdůležitější, ale bohužel nestihneme vyplnit vše, proto Vás prosím o pochopení, že po těchto 2 hodinách budou děti ještě pracovat samostatně a dopisovat do sešitů. Chci to nastavit tak, že poté co učivo probereme společně ústně, vypracují nějaké cvičení do sešitu, každý podle svého tempa. Byla by ztráta času v online hodině, abych na děti koukala jak píší a čekala na někoho, aby něco dopsal. Kdyby nebylo něco jasné, mohou se ještě přes třídu spojit a buď jim poradí spolužák, který bude právě připojen nebo přímo já.
I přes tuto online výuku budu zadávat nadále úkoly na https://zsonline.cz/smetanovahlinsko/ (ve zjednodušené formě). Byla bych ráda, zda by jste mně alespoň jednou týdně vyfotili nebo naskenovali pracovní sešit Čj a M a poslali na moji email adresu, abych měla kontrolu, že děti doma pracují.
Moc Vám děkuji za spolupráci, vím, že to pro Vás není jednoduché, ale určitě to společně zvládneme, ozvěte se pokud máte nějaké dotazy.
Přeji všem krásný den (týden). M.Zvolánková
PONDĚLÍ – 2.11.
Český jazyk
  • zopakuj si – co to jsou synonyma, antonyma, slova nadřazená, podřazená, souřadná, slova mnohoznačná a citově zabarvená
  • učebnice str.26 – ústně
  • PS str.19/ cv.1,2,3,4

Matematika

• zopakuj si – co je to litr a kilogram
  • učebnice str.28 – prohlédni si cvičení 1 (máš tam vysvětleno jak sčítat dvojciferná čísla), pak napiš cv.5a)b) do školního sešitu

ÚTERÝ – 3.11.

• učebnice str.27/cv.1 – ústně
  • DOBROVOLNÉ str.27/cv.2 – zkus vyrobit, vyfotit a poslat na můj email – tímto úkolem si splníš hodinu pracovních činností
  • PS str.19/cv.5

Matematika

• učebnice str.28/ cv.2,3,4 – ústně, do sešitu napiš cv.5d)
  • PS str.13/cv.1 a 4a)

Prvouka

• str.20 Co nás baví – přečti a prohlédni si tuto stranu
  • do sešitu napiš nadpis a vypiš co rád/a děláš, jaké máš koníčky a jaké navštěvuješ zájmové nebo sportovní kroužky

STŘEDA – 4.11.

• PS str.20/cv.1 nahoře – opakování
  • PS str.20/cv.1 dole – vybarvi jenom věci, které si děti vezmou na vycházku  – tím si splníš hodinu Vv, potom napiš k obrázku tři věty (jedna věta na celý řádek)

Matematika

• učebnice str.29 – prohlédni si cvičení 1 (máš tam vysvětleno jak odčítat dvojciferná čísla), pak napiš cv.4a)b) do školního sešitu, cv.2,3 a Ferdovu hádanku si udělej ústně

ČTVRTEK – 5.11.

Český jazyk

• učebnice str.28 – Stavba slova – toto již znáte, je to pouze opakování, přečti si žluté rámečky a tím si připomeneš co již umíš, cvičení na této straně si udělej pouze ústně
  • PS str.21/cv.1,2

• PS str.13/cv.2,3,4b)

Prvouka

• str.21 Povolání – přečti a prohlédni si tuto stranu, řekni mamince nebo tatínkovi, co lidé na obrázcích dělají

PÁTEK – 6.11.

Český jazyk

• učebnice str.29/cv.4 – napiš do sešitu a udělej také úkoly a)-d)

Matematika

• učebnice str.30 – Sudá a lichá čísla (sudá čísla mají na pozici jednotek násobky 2 tj. 0,2,4,6,8), všechna cvičení si udělej ústně
  • PS str.14/cv.1,2

Během týdne si napiš další stranu do písanky str.10 – Oprav věty a napiš je. Nezapomeňte si také číst.

Hezký týden a hodně úspěchů při plnění úkolů. M.Zvolánková