Matematika 19.10. a 20.10.

Pondělí

Po víkendovém odpočinku začneme počítáním se závorkami. Otevřete učebnici na s. 21 a do početníku školního vypočítejte cv. 6.

V učebnici na s.22 si přečti zadání cv.1 a pozorně si prohlédni postup výpočtu ve žluté tabulce. V zadání úlohy se píše: DVAKRÁT VÍCE, proto násobíme dvěma. Teď vyřeš slovní úlohu č.2 do početníku školního.

Zapisuj:

• Petr    3 . 4 = 12    Petr má 12 kuliček.     Pokračuj …Pavel, Lukáš, Filip

Poslední úkol zapiš také do početníku školního – do dvou sloupečků. Porovnej čísla – učebnice  s.22 cv.7.

Úterý

1. Začneme procvičením násobilky cvičením v učebnici. Do početníku školního vypočítej       cv.6a, 6b s.22.
  2. V učebnici na s.23 si přečti zadání cv.1 a pozorně si prohlédni postup výpočtu ve žluté tabulce. V zadání úlohy se píše: DVAKRÁT MÉNĚ, proto dělíme dvěma. Teď vyřeš slovní úlohu č.4 do početníku školního. Zapiš si a dokonči:  Anička  24 jablek, Petra 3 krát méně než Anička, Barunka 4 krát …
  3. Poslední úkol – velký pracovní list cv. 2 a příklady vpravo.