ČJ – 14. 10. – 16. 10.

vítám Vás zde poprvé na novém školním webu. Tento týden nás čeká:

Využíváme toho, že se děti už umí samy orientovat v pracovním sešitě ŽA (dvojí stránkování) a umí si za pomocí piktogramů i přečíst zadání.

ŽA – 36 – opakování a zdokonalování čtení;

– 37 – cv. 1 – čteme pozorně věty a srovnáváme text s ilustrací; určíme, která děvčata jsou na malých ilustracích, dopíšeme jejich jména;

– cv. 2 – přečteme zadání a podle velkého listu vyvodíme piktogram ,,Prohlížej.“ a způsob,   jakým budeme se cvičením pracovat; Toto cvičení je prvním krokem k dovednosti žáků odpovědět na otázku. Děti dokáží samy vyhodnotit pravdivost (věta pravdivá – křížek u znaku palec nahoru; věta není pravdivá – křížek u znaku palec dolů).

Něco navíc. 🙂 Můžeme si s dětmi zahrát didaktickou hru na cvičení paměti:

Když jsem šel do školy, viděl jsem … (do řady slov můžeme doplňovat dopravní prostředky, osoby, věci – podle zadání). Dnes jsme s žáky hráli hru v kruhu, kdy jsme postupně přidávali a opakovali, kdo co má na sobě oblečeného. Děti si určitě vzpomenou. 🙂 L.R.